Atrakcje

Proponujemy szeroką gamę wypoczynku aktywnego:

Jezioro Drawskie

Największą atrakcję stanowi Jezioro Drawsko z licznymi zatokami, półwyspami oraz wyspami, wśród których króluje wyspa Bielawa. Tutaj rozpoczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków krajowych rzeką Drawą im. Kardynała Karola Wojtyły. Dobrze zagospodarowane ścieżki przyrodnicze, trasy rowerowe oraz szlaki turystyczne stanowią doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej. Przybliżają one historie geologiczną, świat flory i fauny i elementy życia dawnych mieszkańców tej ziemi. Lasy kuszą miłośników przyrody bogactwem zwierząt i runa leśnego. Przed wędkarzami nasze czaplineckie wody otwierają szansę na złowienie: szczupaka, węgorza, leszcza, pstrąga potokowego, sandacza, karpia, lina czy okonia. Jeziora i rzeki stwarzają idealne warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i windsurfingu,a piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli wodnych i słonecznych.

Sporty wodne

W pobliżu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łódki, jachty).
Największą wodą dla żeglarzy jest bez wątpienia jezioro Drawsko, dla którego bez wahania można użyć określenia „raj dla żeglarzy”. Niewątpliwie największą atrakcją jest szlak kajakowy rzeki Drawy im. ks. kard. Karola Wojtyły. Rzeka przebiega przez jezioro Drawsko oraz malownicze okolice Drawieńskiego Parku Krajobrazowego. Jednak osobom wybierającym się na kajaki po raz pierwszy polecamy szlak rzeki Piława, który ukazuje m.in. umocnienia Wału Pomorskiego. Można również wybrać się na pobliskie jezioro dla samej satysfakcji kontaktu z przygodą i wodą.

Trasy Rowerowe

Trasy rowerowe – o łącznej długości 171 km – zostały wytyczone przez najciekawsze i godne odwiedzenia miejsca wokół Czaplinka. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia rowerowych podróży jest staromiejski czaplinecki rynek (choć można je rozpocząć w dowolnym miejscu trasy).

Jazda konna

Na miłośników jazdy konnej w Czaplinku czekają dwa wytyczone i oznakowane szlaki. Jedna trasa tzn. „mała pętla” zaczyna się w pobliżu szkółki jeździeckiej na Kołomącie i prowadzi wokół malowniczego jeziora Dołgie Wielkie.
Bardziej doświadczonym jeźdźcom polecamy drugą „pętlę”, która wiedzie również wokół jeziora Dołgie Wielkie oraz jezioro Komorze. Na tą wyprawę należy zaplanować cały dzień. Do wyboru w okolicy Czaplinka jest kilka stadnin koni.

Wędkarstwo

Jak na razie, można jeszcze wędkować i mieć niezłe efekty na właściwie każdym jeziorze. Łowi się tu prawie wszystkie ryby słodkowodne, które łapią się na haczyk, zwłaszcza płocie, leszcze, krąpie, liny, okonie, sandacze, szczupaki, węgorze. W Dobrzycy można podobno spotkać pstrągi, a są tacy co widzieli w jeziorze Drawsko jesiotra.

Rejs statkiem

Rejs wycieczkowy po jeziorze Drawsko na wyspę Bielawa – trzeciej, co do wielkości w Polsce.
Rejs pełen jest przepięknych krajobrazów i zjawisk przyrody. Możliwość zejścia na wyspę Bielawa, gdzie do tej pory znajdują się całkowicie odcięte od cywilizacji gospodarstwa rolne

Imprezy Kulturalne

Koncerty (muzyka poważna i rozrywkowa), festiwale, festyny, Dni Czaplinka i wiele innych. Artyści formatu Maryli Rodowicz, Modern Talking czy Marcina Dańca. Zapraszamy !!!
Więcej informacji można znaleźć na stronie Kalendarz imprez Miasta i Gminy Czaplinek

Grillowanie, Ogniska

Przy Domu Wczasowym znajduje się ogrodzony plac, na którym można urządzać różnego rodzaju gry i zabawy. Jak i korzystać z ciszy i spokoju. Wyznaczone są miejsca na grilla i ogniska.
Duży teren pozwoli wybawić się każdej naszej pociesze, okolica wprost idealna dla dzieci.